konser-organizasyonu

KONSER ORGANİZASYONU

Havalar düzelmeye başlayıp güneş yüzünü gösterdiğinde etkinlikler, partiler, festivaller konserler ve birçok organizasyon çeşitleri başlar.

Konser organizasyonlarında hava şartları etkinliğin elverişli olup katılımın fazla olması açısından büyük rol oynar. Konser organizasyonunu sadece maddi kazanç elde etmek düşüncesinde olup düzenliyorsanız büyük yanılgıya kapılırsınız. Konser organizasyonlarında deneyim, tecrübe ve hangi sanatçıyı yada grubu getiriyorsanız hedef kitle analizi yapmak çok önemlidir. İyi bir konser organizasyonu düzenlemek tecrübenin yanı sıra iletişim, ikna etme ve planlama yeteneğinizin de güçlü olması gerekir. Ayrıca kullanılan baskı, afiş çalışmaları ne kadar iyi olursa katılımda aynı düzeyde artacaktır. Başlı başına bir sanatçının konser organizasyonu dışında sosyal sorumluluk projelerinde, bahar şenliklerinde, mezuniyet organizasyonlarında da konser organizasyonları düzenlenir. Düzenleyeceğiniz konser organizasyonu etkinliğinde sponsorluk kısmı da çok önemlidir ve bu sponsor olacak firmaların konser organizasyonu yapacağınız hedef kitleye uygunluğu da ….

Çözüm ortaklıklarınız da unutmamanız gerekir. Belediyeler, oteller, gösteri merkezleri, üniversite kampüsleri, özel işletmeler gibi. Bu mekanlara gelecek kişi sayısını kısaca netleştirmeli yada mekana göre sayı hedeflemelisiniz. Konser alanlarınızda davetlileri karşılayacak fly tüpler, şişme taklar ile renklendirebilirsiniz. Platformunuzu yada sahne arkası sisteminiz kuruldu , gelelim eğlence kısmına konser organizasyonlarınızda ses sistemi ve ışık sistemleri önemli bir yer tutar. Belirlediğiniz konser organizasyonuna uygun büyüklükte, netlikte ve renklerde ses sistemi ve ışık sistemi seçmelisiniz. Bunun yanı sıra gelen izleyici kitlesini daha etkileyici hale getirmek için konfetiler, sis sistemini de unutmamanız gerek. Konser alanınız yeterince büyük ve açık alanda ise ihtiyaç duyulacak hedef yerleri yönlendirme panolarıyla daha kolay bulunur hale getirebilirsiniz. Örneğin; tuvalet, çay, kahve veya bar stantları gibi.

Çalışanların yanı sıra davetlilerinizin konser organizasyonunda keyifli zamanlar geçirmesi için catering hizmetini de düşünmelisiniz. Konser alanlarına yerleştirilmiş stantların yanı sıra dinleti olarak sunulan konserlerde garson yardımıyla da ikram sunabilirsiniz.

Konser organizasyonlarında en önemli noktalardan biride güvenliktir. Sorunsuz ,kontrollü ve güvenli bir konser organizasyonu tamamlamak istiyorsanız güvenlik hizmetini sağlamanız gerekir.

Konser organizasyonunuzu Eğlenceo yardımıyla başarılı bir şekilde tamamladınız, bitirdiğiniz etkinliği sponsorlarınıza, yatırımcılarınıza , müşterilerinize ve anlaşmalı pr şirketlerine raporlama zamanı.

Başarılı bir konser organizasyonu için bizi arayabilirsiniz. Tel: 0212 852 52 78

0 cevaplar

Cevapla


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir